Oferta WIOSNA/WIELKANOC - WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

nocka__20240129-141944_1

Przedstawiamy naszą ofertę WIOSNA/WIELKANOC na warsztaty artystyczne dla grup zorganizowanych (szkoły, przedszkola, placówki wychowawcze, zakłady pracy itp.). Na najbliższy sezon proponujemy warsztaty mixedmediowe oraz scrapbookingowe ... ale UWAGA! Jeśli to "nie Wasza bajka", to prosimy o kontakt. Dostosujemy ofertę do Państwa indywidualnych potrzeb, uwzględniając wielkość grupy, zainteresowania oraz umiejętności małych i dużych artystów. 

Przedstawione prace oraz wzory to jedynie propozycje i inspiracje. Ostateczna wersja wykonywanej pracy zostanie ustalona z klientem. 

Warsztaty mixedmediowe

Podczas zajęć uczestnicy sklejają, malują i dekorują drewnianą ozdobę. Eksperymentują z różnorodnymi materiałami i technikami. Korzystają z farb, tuszy, tkanin i innych “przydasi”.

Celem warsztatów jest rozwijanie kreatywności i odkrywanie unikalnego stylu młodego artysty.

Czytaj dalej

NABÓR NA ZAJĘCIA ROZWOJOWE DLA NAJMŁODSZYCH

pexels-ksenia-chernaya-8535237

W nadchodzącym sezonie planujemy otworzyć grupy rozwojowe dla dzieci w następującym przedziale wiekowym:

 • grupa "Pszczółki" do 2 lat - czwartek (termin do ustalenia)
 • grupa "Żabki" 2 - 4 lata - poniedziałek (termin do ustalenia)
 • grupa "Misie" 4 - 6 lat - poniedziałek godz. 18.00

MIEJSCE SPOTKAŃ: AKADEMIA SUKCESU Ośrodek Terapii i Rozwoju Osobistego, Jastrzębie-Zdrój ul. Arki Bożka 20C

TERMIN: luty 2024 - czerwiec 2024

CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ:

Nasze zajęcia opierają się na holistycznym podejścia do rozwoju dziecka.

Główne kierunki działania to:

 • stymulacja harmonijnego rozwoju dziecka,
 • rozwój umiejętności społecznych,
 • inspiracja do twórczego działania,
 • rozwój motoryki małej i dużej,
 • rozwój kreatywności, twórczości i pomysłowości,
 • doskonalenie pamięci, spostrzegawczości i percepcji słuchowej,
 • rozwój koordynacji wzrokowo - ruchowej i orientacji przestrzennej,
 • przygotowanie dzieci do podjęcia nauki szkolnej.

Spotkania obejmują zajęcia: TUS, edukacyjne, ruchowe, outdoorowe, plastyczne, umuzykalniające, rytmiczno - taneczne, sportowe, sensoplastyczne alpakoterapia, dogoterapia.

KOSZT UDZIAŁU W ZAJĘCIACH ROZWOJOWYCH dla dzieci w wieku przedszkolnym:

pojedyncze zajęcia: 70 zł
karnet na 4 zajęcia: 270 zł
karnet na 10 zajęć: 650 zł
karnet na 15 zajęć: 900 zł FORMULARZ ZGŁOSZENIA

A CO ROBIĄ RODZICE PODCZAS NASZYCH ZAJĘĆ?

W dużej mierze zależy to od wieku dzieci i ich rozwoju emocjonalno-społecznego. Rodzice mogą uczestniczyć wspólnie z dzieckiem w zajęciach lub udać się na relaksujący spacer :-). Przygotowaliśmy również kącik dla rodziców, gdzie mogą napić się kawy i herbaty oraz wspólnie porozmawiać np. o tym, jak to przytulnie jest w naszej Akademii Sukcesu.

ZAPISY:

FORMULARZ ZGŁOSZENIA LUB TELEFONICZNIE: Aurelia Golda tel. 692751134

Czytaj dalej

Nabór do GRUP ROZWOJOWYCH dla dzieci i młodzieży SEZON XX

srednio-ujecie-grupy-przyjaciol-przy-selfie

W nadchodzącym sezonie planujemy otworzyć grupy rozwojowe dla dzieci i młodzieży w następującym przedziale wiekowym:

 • uczniowie klas 1 -3 szkoły podstawowej - wtorek godz. 16.45
 • uczniowie klas 4 - 6 szkoły podstawowej - wtorek godz. 18.00
 • uczniowie klas 7 - 8 szkoły podstawowej - środa godz. 16.45
 • młodzież szkół ponadpodstawowych - środa godz. 18.00
MIEJSCE SPOTKAŃ: AKADEMIA SUKCESU Ośrodek Terapii i Rozwoju Osobistego, Jastrzębie-Zdrój ul. Arki Bożka 20C
 
TERMIN: luty 2024 - czerwiec 2024
 

 

CHARAKTERYSTYKA GRUP ROZWOJOWYCH AKADEMII SUKCESU DLA MŁODZIEŻY I DZIECI W WIEKU SZKOLNYM: 

AKADEMIA SUKCESU to autorki program rozwojowy, którego podstawowym celem jest budowanie poczucia własnej wartości na doświadczeniu sukcesu oraz szacunku wobec siebie i drugiego człowieka. Cotygodniowe sesje zostały oparte na zasadach SOCJOTERAPII oraz obejmują TUS, TZA (treningu umiejętności społecznych, trening zastępowania agresji). Tematyka oraz forma zajęć dostosowana jest do indywidualnych potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży. Podejmowane działania zmierzają do rozwoju kompetencji społeczno - emocjonalnych, niezbędnych w budowaniu dobrych relacji z rówieśnikami i dorosłymi oraz pomagają w wyznaczeniu drogi do harmonijnego wzrostu młodego człowieka. 

Czytaj dalej

Gdy zepsuje się dziecko ...

person-810005_1920
Niegrzeczne, nieposłuszne, niedobre … to jedne z wielu określeń jakie słyszymy wobec dzieci, które nie potrafią sprostać oczekiwaniom rodziców, nauczycieli, najbliższego otoczenia.
A czy my - dorośli, zdajemy sobie sprawę z tego, że dziecko wybiera takie postępowanie, które w danym momencie jest dla niego najbardziej korzystne, które uważa za słuszne i najlepsze?
Postawa dziecka wobec świata i drugiego człowieka to suma wielu zależności: charakteru, inteligencji emocjonalnej, posiadanej wiedzy i umiejętności, tego, czego nauczyło się w rodzinie i w szkole, czego dowiedziało się od idola z błękitnego ekranu, z książek, piosenek, bilbordów, wystaw sklepowych …
Można długo wymieniać rzeczy - wzajemnie działające na siebie trybiki, które wpływają na zachowanie dziecka. Kiedy chcemy aby „chodziło ono jak w zegarku”, to nie zapominajmy, że nawet te dokładne urządzenia zmieniają się z duchem czasu. To, czy zegar chodzi dobrze czy źle, uzależnione jest od tego, czy nastawimy go zgodnie z właściwą strefą czasową.
Nie ma jednej, właściwej godziny!
Nie ma przepisu na idealne dziecko!
Zatem, trudno od młodego człowieka oczekiwać właściwego zachowania, zmiany w swoim dotychczasowym postępowaniu, kiedy wszystko wokół niego krąży starym torem.
Dlatego tak bardzo fascynuje mnie praca z rodziną w ujęciu systemowym. W trakcie sesji rozwojowych odkrywamy zależności i powiązania, które mają wpływ na zachowania i postawy poszczególnych członków rodziny. Wspólnie szukamy rozwiązań i pomysłów na to, jak wspomóc dziecko w jego harmonijnym rozwoju. Tu specjalistami są rodzice, to oni najlepiej znają swoje dziecko, siebie i swoje zasoby. Moją rolą jest słuchanie i ukazanie różnych możliwości, które często kryją się pod tarczą strachu, złości i bezradności.
Wszystkich rodziców szukających pomocy w trudnościach wychowawczych, pragnących zadbać o dobre relacje w swojej rodzinie … zapraszam na RODZINNE SESJE ROZWOJOWE.
Pierwsze spotkanie jest bezpłatne. Ma ono na celu ustalenie zasad współpracy i kierunku rozwoju.
Zapraszam serdecznie
Aurelia Golda
Tel. 518 508 134

NO TO MAM, czego chciałam

Aurelka1

Chyba nie jest już dla nikogo tajemnicą, że obok spotkań mających na celu rozwój osobisty, moją wielką pasją są góry.

Uwielbiam długie włóczenie się po lasach, dolinach i szczytach. Lubię chwile spędzone w schroniskach i bazach turystycznych. Spotykam tam wielu ludzi, bardzo często zupełnie mi obcych, przybyłych z drugiego krańca Polski.

Góry mają w sobie wyjątkowy klimat, który pozwala nieznajomym usiąść przy jednym stole, podzielić się jedzeniem i ogrzać się przy wspólnym ognisku. Wieczornym rozmowom często towarzyszą dźwięki gitary i śpiew.

(... Już czuję jak kubek gorącej herbaty parzy mnie w dłonie, a w powietrzu unosi się zamach palonego drewna ...)

W sytuacji, kiedy musiałam odwołać zaplanowane warsztaty oraz nie mogłam wyjść na szlak, postanowiłam odkurzyć stare płyty i posłuchać muzyki.

Czytaj dalej

Chcesz herbaty? Spotkanie 1

live_aurelia_zapis2

Zapraszam na mój pierwszy LIVE z cyklu "Chcesz herbaty? czyli rak rozmawiać z dzieckiem, gdy coś wisi w powietrzu". 

Czytaj dalej

ODWAŻYŁAM SIĘ!

landscape-4208104_1920-1
Odważyłam się! - to hasło z jakim kończę 2019. A z jakim zaczynam Nowy Rok? Nadal się boję! Tak … BOJĘ SIĘ! Jednak nie zamierzam rezygnować z kierunku, który obrałam.W 2019 wypłynęłam z bezpiecznego portu, zatoki, w której było dość tłoczno i duszno, a smród nieświeżej ryby był już nie do zniesienia. Na głębokich wodach napotkałam sztorm, napływ wy...
Czytaj dalej

Kowale nie tylko własnego losu

ship-2787606_1920
​Ostatnio dużo czasu poświęciłam na przygotowania do warsztatów dla NAUCZYCIELI I RODZICÓW, których główny tematem JEST POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. To dla mnie bardzo ważny temat, ponieważ od obrazu naszego JA wiele zależy - nie tylko to, jak wygląda nasze życie, ale życie tych, którzy są blisko nas.Bardzo dobrze pamiętam jedne z naszych zajęć w Aka...
Czytaj dalej

Co kryje idealna stylizacja

mannequin-448551_1920
Poranna toaleta, układanie włosów, makijaż.Następne chwile mijają nad odpowiednią stylizacją…Co dziś włożyć na siebie? Na sportowo, czy elegancko?Czy te kolory i wzory pasują do siebie?No tak, ale co dziś w planach?Kalendarz do ręki i … dzisiaj siłownia, fryzjer, jutro kosmetyczka, trzeba jeszcze kupić jakieś buty na jesień …Kolejne minuty mijają n...
Czytaj dalej

5 września 2019. Dziękuję!

rozwj-osobisty3
Dzisiaj tak trochę sentymentalnie, osobiście no i urodzinowo. Na wyjątkowość tego dnia wpłynęło kilka czynników.Po pierwsze rocznica urodzin, po drugie – pierwszy dzień na tzw. swoim, czyli dzień w pracy, poza pracą na etacie. Nie planowałam, ale tak się złożyło, że wraz z rocznicą urodzin, zrodziły się nowe możliwości – przynajmniej taką mam nadzi...
Czytaj dalej

No i jest...

wydarzenia_grupa
Nie dawał spać, w każdej wolnej chwili przypominał o swoim istnieniu, nieustannie upominał się o swoje pięć minut uwagi ...Mówiłam ... poczekaj jeszcze trochę, teraz nie mam czasu, tyle mam jeszcze na głowie, może za rok ...Aż w końcu uległam, bo i sama dłużej nie chciałam już czekać.Teraz jestem pewna i przekonana o tym, że pomysł jest dobry i słu...
Czytaj dalej

Ile w Twoim życiu jest Ciebie?

sculpture-2481969_1920
Jaki wpływ na nasze decyzje mają myśli tj. powinno się, należy, wypada?Świat powinności ma bardzo długie macki. Przyczynia się do tego, że wdzięczność, która motywuje i pobudza do działania, często zamienia się w przymus odwzajemniania, a stąd to już krótka droga do poczucia winy, które pojawia się, kiedy nie spełnimy oczekiwań innych bądź swoich.C...
Czytaj dalej

Muszę, chcę i robię to

street-workout-2628919_1920
Często doświadczamy konieczności wprowadzenia w swoim życiu pewnych zmian, dokonania wyboru, podjęcia konkretnej decyzji. Niekiedy przychodzą one nam z łatwością, ale bywają jednak takie momenty, w których nie potrafimy ruszyć z miejsca. Trwanie w takiej sytuacji jest dość wyczerpujące i frustrujące.To trochę tak, jakby … no właśnie… wyobraź s...
Czytaj dalej

Wędrówka z coachem

hiking-690479_1920
Jako wieloletni miłośnik górskich wędrówek nie raz doświadczyłam poczucia sukcesu i satysfakcji ze zdobycia wymarzonego szczytu. Radość była tym większa, jeśli wyznaczony przeze mnie cel został osiągnięty pomimo trudności, niesprzyjającej pogody, wyczerpania zasobów spożywczych i fizycznych.Wiele jest jednak takich miejsc, do których jeszcze nie tr...
Czytaj dalej

Czas na wybór kierunku

rozwj-osobisty2
W coachingu zafascynowało mnie partnerstwo, osobliwa relacja coacha i klienta, w której nie ma lepszych i gorszych, mistrza ani ucznia. Jest natomiast klient, który pragnie zmienić coś w swoim życiu oraz coach, który towarzyszy mu na tej drodze.Na czym polega ta wędrówka z cochem?Rozpoczynając proces coachingowy obierasz sobie cel, który ...
Czytaj dalej